01.12.2010 13:05

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010) - Film

Základní informace

Český název: Percy Jackson: Zloděj blesku
Originální název: Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief
Česká premiéra: 11. února 2010
Světová premiéra: 12. února 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Chris Columbus
Scénář: Craig Titley
Kamera: Stephen Goldblatt
Hudba: Christophe Beck
Hrají: Rosario Dawson (Persephone), Logan Lerman (Percy Jackson), Uma Thurman (Medusa), Pierce Brosnan (Chiron), Sean Bean (Zeus), Catherine Keener (Sally Jacksonová), Kevin McKidd (Poseidon), Steve Coogan (Hádes), Joe Pantoliano (Gabe Ugliano), Alexandra Daddario (Annabeth Chase), Jake Abel (Luke), Serinda Swan (Aphrodite), Melina Kanakaredes (Athena), Chelan Simmons (Silena Beauregard), Brandon T. Jackson, Erica Cerra (Héra), Stefanie von Pfetten (Demeter), Dylan Neal (Hermes), Luke Camilleri (Dionýsus), Dimitri Lekkos (Apollo), Maria Olsen, Christie Laing, Marie Avgeropoulos, Luisa D'Oliveira, Richard Harmon, Marielle Jaffe, Andrea Brooks, Crystal Tisiga, Dejan Loyola (přítel), Maya Washington (spolužačka), Patrick Sabongui, Zane Holtz, Tim Aas, Dorla Bell, Keith Dallas, Janine Edwards, Jay Ferraro, Bonita Friedericy, Jovanna Huguet, Michael Longstreth, Libby McDermott (turista), Jocelyn Ott, Merritt Patterson, Dean Redman, Christina Riegert, Joan Riegert, Sarah Smyth (nymfa), Ray Winstone (Áres)
Přístupnost: přístupný
Délka: 118 minut
Žánr: Fantasy / Komedie
Distributor: Bontonfilm

Obsah z filmu Percy Jackson: Zloděj blesku

Percy Jackson je napůl člověk a napůl bůh. Teď se ukáže, jestli je také hrdina.
Percy Jackson má ve škole věčně problémy. To je ale to nejmenší, co mu teď dělá starosti. Sice je právě začátek 21. století, ale zdá se, že antičtí bohové z bájného Olympu se rozhodli sestoupit ze svých trůnů a tím i vstoupit do Percyho života. Percy se totiž z ničeho nic dozvídá, že jeho skutečným otcem je Poseidon, bůh moří a vodního živlu. A to mimo jiné znamená, že Percy je napůl člověk, napůl bůh. Aby toho nebylo málo, nejvyšší z bohů, samotný Zeus, Percyho obviní, že ukradl jeho magickou hůl ukrývající blesky… a o níž se bez nadsázky dá říct, že jde o nejstarší zbraň hromadného ničení. Percy se proto musí připravit na nejnáročnější dobrodružství ve svém životě a karty pro něj nemůžou být rozdány nepříznivěji.

Nad celým světem se začnou stahovat zkázonosné mraky a tak se Percy vypraví do Tábora Napůl Vyvolených (Camp Half Blood), kde se musí naučit ovládat své nově nabyté schopnosti a dovednosti, aby i díky nim dokázal zabránit hrozící zničující válce mezi bohy. Během výcviku se skamarádí s dalšími mladými polobohy – válečnicí Annabeth, která hledá svoji matku a s kamarádem z dětství a svým ochráncem, Groverem, což je ve skutečnosti statečný, ale značně nezkušený satyr. Percy se s kamarády vydá na transkontinentální výpravu, která je zavede nejen šest set pater nad střechy New Yorku, do výšin bájného paláce na vrcholu Olympu, ale také do pekelného podzemí ukrývajícího se ve skalách za slavným nápisem Hollywood. Na úspěchu jejich cesty závisí osud celého světa i život Percyho matky, kterou se pokusí zachránit ze samých hlubin ohnivého podsvětí.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank