05.02.2012 12:18

Perfect Sense (2011) - Film

Základní informace

Český název: Perfect Sense
Originální název: Perfect Sense
Česká premiéra: 2. února 2012
Světová premiéra: 7. října 2011
Natočeno: Německo / Velká Británie 2011
Režie: David Mackenzie
Scénář: Kim Fupz Aakeson
Kamera: Giles Nuttgens
Hudba: Max Richter
Hrají: Ewan McGregor, Connie Nielsen, Eva Green (Susan), Ewen Bremner (James), Stephen Dillane (Samuel), Alastair Mackenzie, Denis Lawson (detektiv), James Watson (řidič autobusu), Malcolm Shields (pacient), Adam Smith (technik virologie), Shabana Akhtar Bakhsh (sestra), Caroline Paterson (pacientova žena), Richard Mack
Délka: 92 minut
Žánr: Drama, Romantický

Video

Obsah z filmu Perfect Sense

Zatímco Susan a Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě se začínají cítit divně, jako by něco ovlivňovalo jejich emoce. Je to proto, že jsou zamilovaní, nebo se svět citově rozpadá? Už jsme si zvykli na filmy o globálních katastrofách z americké produkce podle dějové dramaturgické šablony obvykle diktované právě původem těchto filmů. Toto je neamerický film, který k žánru přistupuje z jiného úhlu. Má dvě navzájem provázané dějové linie: první je milostný příběh mezi mladým šéfkuchařem a dívkou ze sousedství, která je epidemioložka; druhou je propuknutí záhadné nákazy v různých částech světa, která způsobuje, že postihnutí lidé ztrácí nejprve čich, poté chuť a nakonec i sluch. Film zároveň podává subtilní, avšak velmi důležité sociální poselství prostřednictvím vnitřního hlasu kombinovaného s dokumentárními záběry z různých částí světa, který naznačuje, že možným důvodem této globální katastrofy je to, že lidé zanedbali své životní prostředí a následně i sami sebe. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank