02.12.2010 16:04

Počátek (2010) - Film

Základní informace

Český název: Počátek
Originální název: Inception
Česká premiéra: 22. července 2010
Světová premiéra: 16. července 2010
Natočeno: USA / Velká Británie 2010
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Christopher Nolan
Kamera: Wally Pfister
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Leonardo DiCaprio (Cobb Hastley), Marion Cotillard (Lisa Hastleyová), Joseph Gordon-Levitt (Arthur), Michael Caine (Miles), Ellen Page (Ariadne), Tom Hardy (Eames), Cillian Murphy (Robert Fischer ml.), Ken Watanabe (Saito), Lukas Haas (Nash), Tom Berenger (Browning), Pete Postlethwaite (Maurice Fischer), Michael Gaston (imigrační úředník)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 148 minut
Žánr: Mysteriózní / Sci-fi / Thriller

Obsah z filmu Počátek

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin. Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb. Uznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek „Počátek“, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank