12.09.2012 14:14

Princ bez království (2001) - Film

Základní info

 Český název: Princ bez království / Devil / Ďáblova páteř
Originální název: Espinazo del Diablo, El
Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla.
Světová premiéra: 20. dubna 2001
Natočeno: Mexiko / Španělsko 2001
Režie: Guillermo del Toro
Scénář: Guillermo del Toro, Antonio Trashorras, David Muñoz
Kamera: Guillermo Navarro
Hudba: Javier Navarrete
Hrají: Eduardo Noriega (Jacinto), Marisa Paredes (Carmen), Federico Luppi (Casares), Fernando Tielve (Carlos), Irene Visedo (Conchita)
Přístupnost: od 15 let
Délka: 106 minut
Žánr: Horor / Fantasy / Mysteriózní / Thriller / Drama

Video:

Z filmu

Španělsko koncem 30. let, poslední dny občanské války. Desetiletý Carlos, jehož otec, republikán, byl zabit v boji, je svým poručníkem zanechán v sirotčinci Santa Lucía, depresivní stavbě uprostřed vylidněné krajiny, kam jsou sváženi sirotci po obětech války. Ponuré chodby budovy v sobě skrývají nejen neřestné vztahy dospělých protagonistů - jednonohé ředitelky Carmen, profesora Casarese, mladé učitelky Conchity a agresivního školníka Jacinta -, ale v den svého příjezdu se v nich Carlos setkává i s přízrakem chlapce, který se nepřetržitě snaží navázat s ním kontakt. Z živých pak musí čelit především nejstaršímu ze sirotků, potměšilému a nepřátelskému Jaimemu. Záhy začne mít Carlos podezření, že dětský duch s nejasnými úmysly je duchem bývalého žáka Santiho, který před časem zmizel za záhadných okolností. Santiho duch použije nového obyvatele sirotčince k tomu, aby krutě a nečekaně splatil krvavý dluh svému vrahovi.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank