15.12.2010 12:33

Profesionální manželka (2010) - Film

Základní informace

Český název: Profesionální manželka
Originální název: Potiche
Česká premiéra: 23. prosince 2010
Světová premiéra: 4. září 2010
Natočeno: Francie 2010
Režie: François Ozon
Scénář: François Ozon (Pierre Barillet a Jean-Pierre Grédy - hra)
Hudba: Philippe Rombi
Hrají: Catherine Deneuve (Suzanne Pujol), Gérard Depardieu (Maurice Babin), Fabrice Luchini (Robert Pujol), Karin Viard (Nadege), Judith Godréche (Joëlle), Jérémie Rénier (Laurent Pujol), Sergi López, Évelyne Dandry (Genevieve Michonneau), Bruno Lochet (André), Elodie Frégé (Suzanne), Gautier About (Babin), Jean-Baptiste Shelmerdine (Robert), Noam Charlier (Flavien), Martin De Myttenaere (Stanislas), Yannick Schmitz (Jean-Francois), Christine Desodt (Pilar), Jean-Louis Leclercq, Alexandre Chaidron (novinář), Anne Carpriau, Nathalie Laroche, John Flanders, Pierre Barillet, Sandrine Laroche, Muriel Hobé, Jacqueline Delmarche, Denyse Schwab, Catherine Déry, Yvan Coene, Hervé Dubois, Sinead Shannon Roche
Přístupnost: od 12 let
Délka: 103 minut
Žánr: komedie
Distributor: Mars Distribution / BIM Distribuzione

Obsah z filmu Profesionální manželka

Rok 1977, městečko Sainte-Gudule na severu Francie. Suzanne Pujole je spořádaná hospodyňka a oddaná manželka továrníka Roberta Pujola, který svůj podnik na výrobu deštníků řídí železnou rukou. Zdá se být stejně nepřístupný a despotický jak ke svým dělníkům, tak k dětem a ženě. Po stávce a sesazení manžela se Suzanne nečekaně ocitá ve vedení továrny a k všeobecnému překvapení se ukazuje jako žena činu a zdravého rozumu. Když se ale Robert vrací odpočatý a ve formě zpět, situace se komplikuje... (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank