24.07.2011 19:47

Půlnoc v Paříži (2011) - Film

Základní informace

Český název: Půlnoc v Paříži
Originální název: Midnight in Paris
Česká premiéra: 22. září 2011
Světová premiéra: 9. září 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Woody Allen
Scénář: Woody Allen
Kamera: Darius Khondji
Hrají: Marion Cotillard (Muse), Rachel McAdams, Adrien Brody, Michael Sheen, Tom Hiddleston, Owen Wilson, Alison Pill, Kathy Bates, Elsa Pataky, Corey Stoll, Carla Bruni, Léa Seydoux, Kurt Fuller, Gad Elmaleh, Mimi Kennedy, Lil Mirkk (Jake Henson), Nina Arianda, Manu Payet, David Lowe, Daniel Lundh (Juan Belmonte)
Délka: 100 minut
Žánr: Komedie
Distributor: Sony Pictures Classics

Video

Obsah z filmu Půlnoc v Paříži

Dva mladí Američané, kteří spolu chodí už od studií a mají se na podzim brát, se vypraví na pár dní do Paříže, kde má otec Gilovy snoubenky obchodní jednání. Zatímco Inez a její matka se radují z náhodného setkání s jinou dvojicí a objevují s ní turistické krásy města a jeho luxusní obchody, Gil na sebe nechává působit tajemné kouzlo míst, kde jeho obdivovaní autoři prožívali kdysi „pohyblivý svátek“. Jeho tušení, že v Paříži najde inspiraci, která mu pomůže vyměnit úspěchy hollywoodského scenáristy za tvůrčí činy, dostane nečekaný směr. Když se jím Gil vydá, zjistí na konci cesty, co od života opravdu chce. Svou novou romantickou komedií vyznal americký tvůrce lásku městu, které považuje vedle New Yorku za nejkrásnější na světě.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank