09.04.2012 18:03

Rebelka (2012) - Film

Základní informace

Český název: Rebelka
Originální název: Brave
Česká premiéra: 16. srpna 2012
Světová premiéra: 22. června 2012
Natočeno: USA 2012
Režie: Brenda Chapman, Mark Andrews
Scénář: Irene Mecchi, Brenda Chapman
Hudba: Patrick Doyle
Hrají: Kelly Macdonald (princezna Merida - hlas), Robbie Coltrane (Lord Dingwall - hlas), Emma Thompson (královna Elinor - hlas), Julie Walters (věštkyně - hlas), Kevin McKidd (Lord MacGuffin - hlas), Craig Ferguson (Lord Macintosh - hlas), Billy Connolly (král Fergus - hlas)
Žánr: Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Thriller

Video

Obsah z filmu Rebelka

Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank