01.05.2011 19:10

Rekvalifikace (2010) - Film

Základní informace

Český název: Rekvalifikace
Originální název: Rekvalifikace
Česká premiéra: 26. května 2011
Natočeno: Česko 2011
Režie: Vlado Štancel
Scénář: Vlado Štancel
Kamera: Jan Lengyel
Hudba: Martin Hybler
Hrají: Vlado Štancel (Milan Zrzavý), Sabina Vojvodová (Marie Zrzavá), Milan Kačmařík (Oskar Vyvadil), Kateřina Tschomová (Karolína Vyvadilová), Lucie Kožinová (Hermína), Ernesto Čekan (Žorž), Michael Kňažko (Doc. Veselý), Pavel Vondruška (doktor Oblázek), Vlasta Špicnerová (paní Oblázková), Karel Hábl (MUDr. Jebavý), Libor Hruška, Marie Horáková (paní v sauně), Jiří 'Bilbo' Reidinger (básník), Roman Štolpa (kritik), Martin Sitta (instalatér), Štefan Capko (ředitel), Jan Jankovský (personal manager), Kateřina Seidlová (zapisovatelka), Milan Kolek (hotelový manažer), Jiří Kučera (bezdomovec), Jiří Matula (bezdomovec), Petr Trojánek (bezdomovec), Jindřich Dubín (bezdomovec), Kateřina Tichá (slečna v baru), Jitka Andrlíková-Teplá, Zuzana Skalníková (babička v hospodě), Miroslav Förster ml. (agresivní účastník konkurzu)
Délka: 80 minut
Žánr: Komedie

Video

Obsah z filmu Rekvalifikace

Film Rekvalifikace mapuje situaci člověka, který svým věkem přesáhl padesátku, přišel ne vlastní vinou o práci, a nyní ji hledá. Příběh pana Zrzavého je napsaný podle neobyčejných zážitků obyčejných lidí. Jeho vzorem jsou tisíce odborníků ve zralém věku, kteří vlivem vnějších okolností přišli o práci. Poněkud absurdní dobrodružství nezaměstnaného pana Zrzavého se prolíná s příběhem mužů z druhého konce společnosti. Mafiáni Oskar se Žoržem si užívají života plnými doušky. Mají na to. Je vůbec něco, co by si nemohli dovolit? Jestli něco takového existuje, uvidíte ve filmu plném absurdit, paradoxů a humoru. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank