10.09.2012 16:11

Robin Hood (2010) - Film

Základní informace

Český název: Robin Hood
Originální název: Robin Hood
Česká premiéra: 13. května 2010
Světová premiéra: 14. května 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Ridley Scott
Scénář: Ethan Reiff, Cyrus Voris, Brian Helgeland, Tom Stoppard
Kamera: John Mathieson
Hudba: Marc Streitenfeld
Hrají: Russell Crowe (Robin Hood), Cate Blanchett (Marion Loxleyová), Mark Strong (Sir Godfrey), Kevin Durand (Little John), Matthew MacFadyen (Nottinghamský šerif), William Hurt (William Marshall), Vanessa Redgrave (Eleanor z Aquitainu), Scott Grimes (Will Scarlet), Oscar Isaac (princ John), Max von Sydow (Sir Walter Loxley), Danny Huston (král Richard Lví Srdce), Eileen Atkins (Eleanor), Mark Addy (farář Tuck), Alan Doyle (Allan A´Dayle), Léa Seydoux (Isabelle)
Délka: 140 minut
Žánr: Akční / Drama

Video:

Z filmu

Britské ostrovy nebyly ve 13. století optimálním místem k životu. Už tak chudá země ještě financovala ambiciózní křížové výpravy svého krále Richarda. V řadách jeho vojsk hájil problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin (Russell Crowe). Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání francouzského hradu a spolu s několika kumpány se rozhodne na vlastní pěst dostat se po letech trmácení světem co nejrychleji domů, do Anglie. Ocitá se v hrabství Nottingham, které ovládá bezskrupulózní šerif (Matthew Mcfadyen). Málokdo se mu dokáže vzepřít, jednou z výjimek je Lady Marion (Cate Blanchett), která spravuje panství svého tchána (Max von Sydow), zatímco její muž bojuje za krále. Situace se ještě zhorší po Richardově smrti, když na trůn nastoupí slabý král Jan s dvorním našeptávačem Gisbornem (Mark Strong), který tajně osnuje francouzskou invazi do země. Ve chvíli nejvyšší nouze ale přichází doba hrdinů. Hrdinů jako je Robin. Muž, který se pokusí naplnit prázdné pojmy jako právo, spravedlnost a národní hrdost. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank