19.02.2012 12:27

Rozchod Nadera a Simin (2011) - Film

Základní informace

Český název: Rozchod Nadera a Simin
Originální název: Jodaeiye Nader az Simin
Česká premiéra: 9. února 2012
Světová premiéra: 16. března 2011
Natočeno: Írán 2011
Režie: Asghar Farhadi
Scénář: Oskar 2011 - nominace v kategorii nejlepší původní scénář Asghar Farhadi
Kamera: Mahmoud Kalari
Hudba: Sattar Oraki
Hrají: Peyman Moaadi (Nader), Leila Hatami (Simin), Sareh Bayat (Razieh), Shahab Hosseini (Hodjat), Sarina Farhadi (Termeh), Merila Zare'i (Ghahraii), Kimia Hosseini (Somayeh), Shirin Yazdanbakhsh (Siminina matka), Ali-Asghar Shahbazi (Naderův otec), Babak Karimi (vyšetřovatel)
Délka: 123 minut
Žánr: Drama

Videa

Obsah z filmu Rozchod Nadera a Simin

Strhující manželské drama ze současného Iránu ukazuje, jak fatálně mohou být lidské osudy a rodinné vztahy ovlivněny společenskými předsudky a přísným právním systémem. Manželská dvojice, Nader a Simin, čelí životnímu rozhodnutí, které ovlivní nejen jejich vztah, ale především budoucnost dcery Termeh. Jedině pokud odejdou z Iránu, zajistí jí svobodný život, ale Nader odmítá opustit vážně nemocného otce. A tak Simin nezbývá, než požádat o rozvod. Jedinou zbraní matky a manželky v iránské společnosti je vyčkávat. Jenže Nader, který se má náhle sám starat o dceru i otce, selhává a zaplétá se do problémů se zákonem. Co mělo být jen zkouškou vztahu se brzy prohloubí v opravdové drama. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank