19.11.2010 19:51

Samotáři (1999) - Film

Základní informace

Český název: Samotáři
Originální název: Samotáři
Česká premiéra: 30. dubna 2000
Natočeno: ČR/Slovinsko 1999
Režie: David Ondříček
Scénář: Petr Zelenka
Kamera: Richard Řeřicha
Hudba: Jan P. Muchow
Hrají: Jitka Schneiderová (Hanka), Saša Rašilov ml. (Petr), Jiří Macháček (Jakub), Ivan Trojan (Ondřej), Labina Mitevska (Vesna), Mikuláš Křen (Robert), Hana Maciuchová, František Němec, Emma Černá, Tatiana Vilhelmová, Zdeněk Suchý, David Matásek, Jana Gýrová, Robert Vlček, Jan P. Muchow, Kryštof Michal
Přístupnost: od 15 let
Délka: 103 minut
Žánr: komedie / drama
Distributor: CinemArt

Obsah z filmu Samotář

Sedm mladých lidí ve věku od třiadvaceti do třiatřiceti let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč různě dlouhodobějšími anebo krátkodobějšími romancemi, které je dovedou zpět do samoty.

Vesna (Labina Mitevská) tvrdí, že do Čech přijela proto, že zde nejčastěji přistávají mimozemšťané. Robert (Miki Křen) pracuje v cestovní kanceláři a rád zaplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky (Jitka Schneiderová) a Petra (Saša Rašilov), který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života" pouštěné do éteru. Zatímco Hanka je pronásledována Ondřejem (Ivan Trojan), do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem (Jiří Macháček), jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá marihuana. Na druhé straně způsobuje zhoršování jeho paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Hanka hledá pochopení u rodičů (Hana Maciuchová, František Němec), ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři"...

Zárukou toho, že v Samotářích jde o víc než o pouhý záznam příběhu lidí tápajících v milostných vodách, jsou jména jeho autorů - scenáristy Petra Zelenky (Mňága - Happy End, Knoflíkáři) a režiséra Davida Ondříčka (Šeptej).

Film byl nominován na deset Českých lvů (což bylo za rok 2000 nejvíce), získal ovšem jen jednoho. A to za vedlejší herecký výkon Jiřího Macháčka.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank