23.12.2011 18:45

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011) - Film

Základní informace

Český název: Sherlock Holmes: Hra stínů
Originální název: Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Česká premiéra: 5. ledna 2012
Světová premiéra: 16. prosince 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Guy Ritchie
Scénář: Kieran Mulroney, Michele Mulroney
Kamera: Philippe Rousselot
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Robert Downey Jr. (Sherlock Holmes), Rachel McAdams (Irene Adlerová), Noomi Rapace (Sim), Jude Law (Dr. John Watson), Stephen Fry (Mycroft Holmes), Jared Harris (profesor Moriarty), Kelly Reilly (Mary Morstanová), Geraldine James (paní Hudsonová), William Houston (Clarky), Eddie Marsan (inspektor Lestrade), Gilles Lellouche, Paul Anderson (Moran), Christian Wolf-La'Moy, Affif Ben Badra, Gabrielle Scharnitzky (Frau von Hoffmannstahl), Carsten Hayes, Dominic Kinnaird, Roman Jankovic, Thorston Manderlay (Alfred Meinhard), Ninette Finch, Jefferson King, David Lyddon, Dean Mitchell, Lucy Scarfe
Délka: 129 minut
Žánr Akční Mysteriózní

Video

Obsah z filmu Sherlock Holmes: Hra stínů

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu. Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona. Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank