18.02.2010 19:30

Spider Man, James Cameron Webbovi poradí - Zajímavosti

James Cameron je pro Hollywood něco jako bůh... Ztělesněný zázrak. Pro rady si k němu sice chodili mnozí režiséři, kteří chtěli zvůj film technicky povznést, vždy. Teď, když drží v ruce několik klíčových technologií pro natáčení 3D, musí už ale zřejmě zvažovat pořízení otáčivých dveří, protože ho pořád někdo otravuje a chce jeho rady. Nejzajímavější návštěva poslední doby je asi Marc Webb.

Režisér nového Spider-mana se totiž nepřekvapivě rozhodl pro 3D. Co je ale mnohem odvážnější je, že se chce vydat tou těžší, mnohem těžší, cestou a film ve 3D rovnou natáčet, ne ho jen postprodukčně převést. To je oříšek i pro zkušenější režiséry než pro Webba, který má za sebou jediný film - a to navíc romantický nezávislák. Vydal se tedy za Cameronem, který je s projektem Spider-Mana úzce spjatý. V devadesátých letech to byl právě Železný Jim, kdo měl pavoučího muže přivést k životu, ale projekt se nakonec měnil a měnil tak dlouho, až se z něj staly Pravdivé lži...

V jednom nedávném rozhovoru, zda by Cameron přijal režijní křeslo Spider-Mana, se režisér od srdce zasmál a řekl, že Sony může na něco takového zapomenout. Nicméně role mentora, který bude moudře udávat rady, mu asi vyhovuje. Jim má teď jistě jiné problémy. Pokračování Avatara v hlavě a knižní prequel na cestě mu jistě zabírají dost času, přesto nakonec souhlasil, že Webba trošku popostrčí. Webb má odvahu a zřejmě se hodlá uvést v plné parádě. Postavil před sebe cíl, který není ani s Jimem za zády vůbec jednoduchý - Stále živá série má plno fanoušků, kteří jsou už na svoje zvyklí a očekávají, že dostanou víceméně to samé, co od Raimiho (například ve filmu vystřeluje Peterovi pavučina z rukou, kdežto v komiksu na to má přístroj na zápěstí - jsem zvědavý, jestli se Webb navrátí ke komiksu nebo bude pokračovat v nereálné, ale cool filmové vychytávce). Navíc na sebe chudák Marc naložil technicky velké břemeno - trikově náročný 3D film. Uvidíme, jak se s tím popere.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank