09.04.2012 16:54

Temné stíny (2012) - Film

Základní informace

Český název: Temné stíny
Originální název: Dark Shadows
Česká premiéra: 10. května 2012
Světová premiéra: 11. května 2012
Natočeno: USA 2012
Režie: Tim Burton
Scénář: Seth Grahame-Smith
Kamera: Bruno Delbonnel
Hudba: Danny Elfman
Hrají: Johnny Depp (Barnabas Collins), Eva Green (Angelique Bouchard), Michelle Pfeiffer (Elizabeth Collins Stoddard), Jonny Lee Miller (Roger Collins), Chloë Grace Moretz (Carolyn Stoddard), Gulliver McGrath (David Collins), Helena Bonham Carter (Dr. Julia Hoffman), Jackie Earle Haley (Willie Loomis), Bella Heathcote (Victoria Winters / Josette duPres), Christopher Lee (Bill Malloy), Thomas McDonell (mladý Barnabas Collins), Hannah Murray, Alice Cooper (sebe), Jonathan Frid, David Selby, Lara Parker, Ivan Kaye (Joshua Collins), Kathryn Leigh Scott, Alexia Osborne (mladá Victoria Winters), Daniel Harland, Jeff Mash, Susanna Cappellaro (Naomi Collins), Ray Shirley (paní Johnson), Marco Flammer, Ashley Bernard, Thomas Grube, Michael Anthony Brown, Nathanjohn Carter, Duncan Casey (policista), James Cooper, Andrew Crayford, Chris Edgerley, Ian Floodgate, Shonn Gregory (dělník), Lee Nicholas Harris (rybář), David Lyddon (dělník), Matthew David McCarthy, Duncan Meadows, Dale Mercer, Benjay X Murphy
Žánr: Drama, Horor, Mysteriózní, Thriller

Video

Obsah z filmu Temné stíny

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy…dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard . Angelique je čarodějnice každým coulem. Přichystá mu horší osud, než je samotná smrt: promění ho v upíra a pak ho upálí zaživa. O dvě stě let později se Barnabas nechtěně dostane ze své hrobky a přichází do naprosto jiného světa roku 1972. Vrací se na panství Collinwood a zjistí, že z kdysi velkolepého panství jsou dnes jen ruiny. Zbytku rozpadlé rodiny Collinsů se daří o něco lépe, každý skrývá své temné tajemství. Hlava rodiny Elizabeth Collins Stoddard přivolá blízkou psychiatričku Dr. Julii Hoffman, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žije také neúspěšný bratr Elizabeth Roger Collins její pubertální dcera, rebelka Carolyn a Rogerův předčasně vyspělý 10ti letý syn David Collins. Rodinná záhada se přenese i na správce Willieho Loomise, kterého hraje Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank