09.04.2012 17:48

Temný rytíř povstal (2012) - Film

Základní informace

Český název: Temný rytíř povstal
Originální název: The Dark Knight Rises
Česká premiéra: 26. července 2012
Světová premiéra: 20. července 2012
Natočeno: USA / Velká Británie 2012
Režie: Christopher Nolan
Scénář: Christopher Nolan, Jonathan Nolan
Kamera: Wally Pfister
Hudba: Hans Zimmer, James Newton Howard
Hrají: Morgan Freeman (Lucius Fox), Christian Bale (Bruce Wayne), Gary Oldman (Jim Gordon), Michael Caine (Alfred), Tom Hardy (Bane), Anne Hathaway (Selina Kyle / Catwoman), Joseph Gordon-Levitt (John Blake), Cillian Murphy (Dr. Jonathan Crane / Scarecrow), Marion Cotillard (Miranda Tate), Juno Temple (Holly Robinson), Matthew Modine (Nixon), Aidan Gillen (agent CIA), Joey King, Josh Pence (mladý Ra's Al Ghul), Brett Cullen (soudce), Aramis Knight, Nestor Carbonell (starosta Anthony Garcia), Christopher Judge, Josh Stewart, Burn Gorman, Reggie Lee (Ross), Daniel Newman (Jonathan Lewis), Tomas Arana (Wayneův právník), Michael Papajohn, Chris Ellis (kněz), Jillian Armenante, David Monahan, Joseph Lyle Taylor, Alon Aboutboul (Dr. Leonid Pavel), Trevor White (Yuppie)
Žánr: Akční, Krimi, Drama, Thriller

Video

Obsah z filmu Temný rytíř povstal

Gotham se zmítá v temnotách nejistoty poté, co byl jeho maskovaný ochránce uznán vinným ze zločinů, které byly pro dobro lidu uloženy na jeho bedra. Nedůvěru v Batmana, a to co představuje, nahradila u většiny nenávist a pohrdání. Joker možná hnije v polstrované kobce v Arkhamu, ale s úsměvem. Lov na netopýřího muže je totiž v plném proudu a gothamské policejní složky pod vedením komisaře Jima Gordona (Gary Oldman) nejsou to jediné, co jde alteregu miliardáře Bruce Wayna (Christian Bale) po krku. Zdánlivě odnikud se vynořuje jakýsi Bane (Tom Hardy) a nocí se jako stín plíží tajemná kočičí žena Selina Kyle (Anne Hathaway).

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank