03.01.2011 17:18

Thor (2011) - Film

Základní informace

Český název: Thor
Originální název: Thor
Česká premiéra: 28.dubna 2011
Světová premiéra: 19. května 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Kenneth Branagh
Scénář: Stan Lee, Mark Protosevich, Ashley Miller, Zack Stentz, Jack Kirby, Larry Lieber
Kamera: Haris Zambarloukos
Hudba: Patrick Doyle
Hrají: Natalie Portman (Jane Fosterová), Chris Hemsworth (Thor), Jessica Biel (Sif), Samuel L. Jackson (Nick Fury), Tom Hiddleston (Loki), Brian Blessed (Odin)
Žánr: Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
Distributor: Paramount Pictures

Video:

Obsah z filmu Thor

Thor je poslán svým otcem Odinem na zem, aby se zde naučil pokoře. Thor se na zemi objeví coby student medicíny Donald Blake bez jakýchkoliv vzpomínek na svůj božský původ. Krátce poté, co dokončí studia, objeví novopečený chirurg Blake Thorovo kladivo a naučí se přeměňovat v tohoto boha Hromovládce. Časem je Odinem zbaven od své lidské podoby a zůstává už jen Thorem, bohem hromu. Thor má po své matce blízký vztah k zemi, kterou se s jejími obyvateli snaží ochraňovat. Jeho protivníky jsou různí zločinci, monstra, vesmírné bytosti a dokonce i někteří další bohové. Ovšem jeho největším nepřítelem je jeho nevlastní bratr Loki - bůh Zla, který Thora nenávidí už od dětství.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank