23.05.2011 21:06

Tintin - Zajímavosti

Steven Spielberg a Peter Jackson patří spolu s několika dalšími režiséry, jejichž profily se již převážně nalézají v naší bohaté magazínové databázi, mezi nejvýraznější osobnosti světové kinematografie. Jejich invenční a komerčně úspěšná tvorba, stejně jako dětská duše a progresivní přístup k samotnému filmařskému řemeslu, jim již dávno zajistila výrazné zastoupení ve filmových kronikách. A když tito dva filmoví velikáni spojí své síly, můžeme snad vůbec něco jiného, než se netěšit na jejich první společný projekt?

Oním společným projektem je filmová adaptace úspěšných komiksových knih o Tintinovi, jehož autorem je francouzský kreslíř Hergé. Hergé sice zemřel před více než 25 lety, ale již na počátku 80.let Spielberg projevil nebývalý zájem (jako náruživý fanoušek původního komiksu) o jeho filmovou adaptaci, kdy byly příběhy o Indiana Jonesovi přirovnávány evropskými filmovými pulicisty právě k Tintinovým dobrodružstvím.

Teprve po dlouhých téměř 30 letech však filmová a digitální technologie pokročila natolik, že jsou Tintinova dobrodružství realizovatelná i na velkém filmovém plátně, navíc vizuálně ctící takřka dokonale původní předlohu. Spielberg známý, podobně jako Martin Scorsese, svou láskou ke klasickému filmovému materiálu, však poprvé svolil k digitálnímu záznamu. Podobně jako Scorsese, který v současné době dokončuje 3D digitálního Hugo Cabreta.

Peter Jackson tak dodal své inventivní nadšení do digitálních technologií a společně představují dlouho očekávanou první minutovou upoutávku na Tintinova dobrodružství, jež by měla započít celou trilogii. Vizuálně sice působí upoutávka jako poslední rozpačitě přijatá digitální díla Roberta Zemeckise, nicméně, když se podíváte na původní komiks, tak okamžitě pochopíte, že fotorealističnost reálného světa nebyla prvotním záměrem.

The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn (2011) budou mít premiéru již o těchto Vánocích.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank