13.06.2012 16:02

Titanic ve 3D - Zajímavosti

Je tomu 100 let, kdy s glancem a noblesou vyplul na oceán. Uběhlo 100 let i od prvního filmového snímku, který jeho krátký výlet mapoval a 15 let od toho nejlepšího. Nyní nastala chvíle, na kterou jeho příznivci čekali – nejočekávanější verze slavného příběhu dostala nový rozměr. Celým světem proplouvá jedinečný TITANIC 3D.

Před více než patnácti lety se režisér James Cameron rozhodl natočit film o nejznámější námořní tragédii minulého století. K realizaci monstrózního projektu mu nahrávala i skutečnost, že od posledního zpracování vyplulo na povrch mnoho dosud neznámých faktů týkajících se právě Titanicu, s nimiž běžný divák do té doby nikdy nepřišel do styku.

Cameron sestavil silný tým, který pro film začal vytvářet pevné základy. Začaly nekonečné ponory do hlubin Atlantiku, shánění nejrůznějších povolení, stavba největší makety Titanicu na světě i věrohodných interiérů. Vše muselo být dokonalé, a tak Cameron nenechával nic náhodě. Některé díly pro ohromující maketu lodi nechal dokonce vyrobit u stejné společnosti, která se podílela i na stavbě originálu.

Cameron ale velmi dobře věděl, že pro úspěch filmu dávno není dostačující pouze dobrý příběh. Musel se tedy statečně poprat s otázkou kvalitního obsazení. Po pečlivém zvažování nejrůznějších lákavých jmen, jakými byli například Matthew McConaughey, Macaulay Culkin, Gwyneth Paltrow či Claire Danes, se rozhodl obsadit do hlavních rolí zkušené, přesto téměř neznámé herce Leonarda DiCapria a Kate Winslet. Film se stal kasovním trhákem. Jména Billy Zane, Gloria Stuart nebo Bill Paxton náhle dosáhla nepředstavitelné slávy.

Trojrozměrný Titanic měl svou slavnostní premiéru jako každý jiný film, přestože již dříve v kinech uváděn byl, dávno vyšel do prodeje a v televizi se stal každoroční klasikou.

A fanoušci Titanicu byli samozřejmě zvědaví nejen na nejdetailněji vykreslené záběry lodi a příběh vystupující do hlediště, jaký ještě nezažili, ale také na změnu, jakou prošli za oněch patnáct let jejich oblíbení protagonisté. Nádherná zrzka Kate Winslet je již dávno nositelkou blond vlasů, největších hereckých ocenění, matkou a bojovnicí proti poruchám příjmu potravy. Její nejúspěšnější rolí od dob Titanicu byla postava ve filmu Předčítač, za kterou získala nejen Oscara, ale také Zlatý glóbus a cenu BAFTA.

„Sladký hezounek“ Leonardo DiCaprio ničil několik let sny mnohým dívkám, které s ním chtěly před oltář, když byl zasnoubený s top modelkou Bar Rafaeli. Naděje fanynkám opět vzplanula, když vztah nedávno ukončili. Božský Leo je jedním z nejlépe placených herců současnosti a sociální nálepku Jacka Dawsona se společně s Kate Winslet pokusil setřást ve vypjatém dramatu Nouzový východ, ve kterém předvedl jeden z nejlepších výkonů své kariéry. Naproti tomu Billové, Zane a Paxton, už neměli takové štěstí na pracovní nabídky, a proto jejich jména budou nejspíše navždy spojována právě s fenoménem Titanicu.

Součástí velkolepého návratu Titanicu bylo také vzpomínání na herečku Glorii Stuart, jež ve filmu ztvárnila stařičkou Rose, tedy stejnou – jen zestárlou – roli jako Kate Winslet. Tato úžasná dáma se narodila roku 1910 a byla tak jediným člověkem na place, který v době katastrofy byl již na světě. Postava Rose byla její největší příležitostí, přestože na stříbrném plátně poprvé excelovala ve 30. letech 20. století. Zemřela 26. 9. 2010 v Los Angeles, avšak v srdcích fanoušků žije dál, tak jako celá legenda Titanicu, kterou jen tak někdo nepotopí.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank