10.09.2012 16:21

Transformers (2007) - Film

Základní informace

Český název: Transformers
Originální název: Transformers
Česká premiéra: 16. srpna 2007
Světová premiéra: 4. července 2007
Natočeno: USA 2007
Režie: Michael Bay
Scénář: Roberto Orci, John Rogers, Alex Kurtzman
Kamera: Mitchell Amundsen
Hudba: Steve Jablonsky
Hrají: Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Josh Duhamel (kapitán Lennox), Megan Fox (Mikaela Banesová), Charlie Bodin (zaměstananec USAF), Kevin Dunn (Ron Witwicky), Joshua Feinman (zaměstnanec USAF), Colin Fickes (analytik), Tyrese Gibson (seržant Epps), Nicole Randall Johnson (ochranka), Jeremy Jojola (reportér), Chris Ellis (admirál Brigham), J.P. Manoux (svědek), John Turturro (agent Simmons), Jon Voight (John Keller), Anthony Anderson (Glen Whitmann), Michael O'Neill (Tom Banachek), Julie White (Judy Witwicková), Amaury Nolasco (Jorge "Fig" Figueroa), Zack Ward (seržant Donnelly), Darius McCrary (Jazz - hlas), Andrew Caldwell (chlapec v kavárně), Reno Wilson (Frenzy - hlas), William Morgan Sheppard (kapitán Witwicky), John Robinson (Miles), Peter Jacobson (pan Hosney), Glenn Morshower (plukovník), Steven Ford (generál), Michael Shamus Wiles (generál), Colleen Porch (asistentka), Jamie McBride (agent), Sean Smith (vědec), Rick Gomez (šerif), Esther Scott (Glenova babička), Madison Mason (reportér CNN), Pete Gardner (Dad), Bob Stephenson, Robert Foxworth (Ratchett - hlas), Jess Harnell (Ironhide - hlas), Hugo Weaving (Megatron - hlas), Odette Annable, Bernie Mac (Bobby Bolivia)
Přístupnost: od 12 let
Délka: 144 minut
Žánr: Akční / Sci-fi / Dobrodružný

Video:

Z filmu

Transformers patří k nejúspěšnějším hračkám v historii. Roboti, kteří se dokážou přetransformovat v libovolný dopravní prostředek, jsou populární natolik, že se stali hrdiny akčního animovaného seriálu. Mohli by ale být také předlohou pro hraný celovečerní akční film? Pochybnosti hravě rozmetají dva argumenty – úspěšné snímky se v současnosti natáčejí podle mnohem podivnějších námětů (třeba podle atrakcí v zábavních parcích, viz Piráti z Karibiku) a Transformers se navíc mohou opřít o dva velikány světového filmu, produkujícího Stevena Spielberga a režírujícího Michaela Baye (Mizerové 1 + 2, Skála, Armageddon). Ti dva mají dostatečný kredit na to, aby se z projektu, který by jinak doprovázely pochyby, stal jeden ze nejočekávanějších filmů léta.

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousd se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi (nebo spíš ve vesmíru). Jejich invazi prožíváme společně s teenagerem Samem (Shia LaBeouf), kterého doposud trápila pouze škola, absence pořádné káry a slečna jménem Mikaela (Megan Fox), jež dává přednost jeho spolužákům. Ve chvíli, kdy se v televizi objeví první zprávy o ničivých robotech, začne mít o jeden problém navíc. Je to právě on, kdo nevědomky ukrývá klíč k onomu životně důležitému energetickému zdroji, proto má nárok na první místo na seznamu ohrožených druhů. Hned za ním figuruje zbytek naší civilizace…

Spojením Stevena Spielberga s Michaelem Bayem vznikl z dětské hračky silný epický příběh, který úspěšně kombinuje dramatičnost Války světů s diváckou vstřícností Dne nezávislosti. Přestože příběhu dominují velkolepé akční sekvence, o které se starali mistři oboru, specialisté z trikového studia George Lucase Industrial Light and Magic, je v něm dostatek prostoru i pro humor a pro originální zápletku. „Nejdůležitější bude přesvědčit lidi o tom, že film, který se inspiroval dětskou hračkou, může být pro dospělé. Stačí ale pár vteřin libovolné akční sekvence a vaše předsudky budou ty tam,“ tvrdí producent filmu Lorenzo di Bonaventura. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank