29.04.2011 21:28

Tron - Zajímavosti

 

Původní snímek Tron, který byl do kin uveden v roce 1982, byl revolučním filmem vizionářského scenáristy a režiséra Stevena Lisbergera, který se nyní na tvorbě Tron: Legacy 3D podílí jako producent. Tron byl přelomovým filmem v oblasti počítačové grafiky, virtuálních kulis a světelných efektů. Jeho ojedinělá kombinace hraného 70mm filmu, počítačové grafiky a ručně kreslené animace neměla ve své době obdoby. Výsledkem bylo, že se Tron stal kultovním filmem, který je nedílnou součástí populární kultury už více než 25 let a v současné době je uznáván jako zlom v oblasti filmových triků.

Dnešní působivé technologické pokroky umožnily navrhnout svébytné pokračování Tronu, které by oslovilo současného diváka. Svět, ve kterém žije současná xboxová generace, která používá místo telefonu miniaturní počítače a všichni hrají hry s využitím bezdrátových technologií, byl v době vzniku původního Tronu pouhým snem.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank