07.03.2011 18:06

Útěk ze Sibiře (2010) - Film

Základní informace

Český název: Útěk ze Sibiře
Originální název: Way Back, The
Česká premiéra: 7. dubna 2011
Světová premiéra: 3. září 2010
Natočeno: USA 2010
Režie: Peter Weir
Scénář: Peter Weir (podle románu Slavomira Rawicze), Keith R. Clarke
Kamera: Russell Boyd
Hudba: Burkhard von Dallwitz
Hrají: Colin Farrell (Valka), Ed Harris (pan Smith), Mark Strong (Khabarov), Jim Sturgess (Janusz), Dejan Angelov (Andrei), Yordan Bikov (Garbage Eater), Dragos Bucur (Zoran), Sattar Dikambayev (Mongolský jezdec), Sally Edwards (Januszova žena - 1939), Valentin Ganev (hlídač), Igor Gnezdilov (Bohdan), Mariy Grigorov (Lazar), Meglena Karalambova (Januszova žena - 1989), Irinei Konstantinov (Janusz - 1989), Ruslan Kupenov (Garbage Eater), An-Zung Le (Shepherd), Nikolay Mutafchiev (hlídač), Stanislav Pishtalov (velící důstojník), Alexandru Potocean (Tomasz), Saoirse Ronan (Irena), Stefan Shterev (kuchař), Gustaf Skarsgård (Voss), Anton Trendafilov (steam man), Termirkhan Tursingaliev, Sebastian Urzendowsky (Kazik), Hal Yamanouchi (úředník), Zahary Baharov
Žánr: Drama
Distributor: Newmarket Films

Video:

Obsah z filmu Útěk ze Sibiře

Drama, založené na skutečné události z roku 1940, popisuje útěk mezinárodní skupinky vězňů z ruského gulagu. Uprchlíci se vymaní ze sevření nelítostné sibiřské zimy, projdou oblastí jezera Bajkal a překročí Transsibiřskou magistrálu. Před sebou však mají ještě mnohem krutější zkoušky lidské odolnosti a vůle, poušť Gobi, Himálaje a Tibet. Zachrání se až po 4 000 mílích v Indii. Film Útěk ze Sibiře je založen na pamětech Slawomira Rawicza popisujících jeho útěk ze sibiřského gulagu. Spolu s tisíci dalšími vězni podstoupil Rawicz krutý tříměsíční transport do pracovního tábora na Sibiři. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank