15.08.2011 20:15

Útok na věžák (2011) - Film

Základní informace

Český název: Útok na věžák
Originální název: Attack the Block
Česká premiéra: 6. října 2011
Světová premiéra: 13. května 2011
Natočeno: Velká Británie 2011
Režie: Joe Cornish
Scénář: Joe Cornish
Kamera: Thomas Townend
Hudba: Steven Price
Hrají: Nick Frost (Ron), Jodie Whittaker (Sam), Luke Treadaway (Brewis), John Boyega (Moses), Joey Ansah (policista), Flaminia Cinque (Italka), Chris Wilson, Paige Meade, Alex Esmail (Pest), Terry Notary (nestvůra), Jumayn Hunter, Adam Leese (policista), Franz Drameh (Dennis), Jacey Sallés, Lee Nicholas Harris, Maggie McCarthy (Margaret), Karl Collins (Dennisův táta), Sammy Williams, Leeon Jones (Jerome), Danielle Vitalis (Tia), Stephanie Street (policistka), Simon Howard, Arti Shah, Michael Ajao, Yvonne D'Alpra, Selom Awadzi (Tonks), Lee Long (Patrick), Philip Harvey, Dylan Charles, Haneen Hammou, Jermaine Smith, Gina Antwi (Dionne), Saffron Lashley (Roxanne), Natasha Jonas (Gloria), Karl Baumann, Chris Mansfield
Délka: 88 minut
Žánr: Akční / Komedie / Sci-Fi

Video

Obsah z filmu Útok na věžák

Celovečerní debut Joea Cornishe začíná scénou jako vystřiženou z britského realistického dramatu o životě problematické mládeže v okrajových částech Londýna. Zdravotní sestra Sam se pozdě v noci vrací z práce a je přepadena pěti výrostky na kolech a s šátky přes obličej. Vyděšené ženě se podaří utéct ve chvíli, kdy na nedaleko stojící auto dopadne neznámé těleso, které pubescenty upoutá, takže se ho vydají prozkoumat. Záhy zjistí, že se hýbe, a za neznámým živočichem se pustí, usmrtí ho a jako trofej vystaví v nejvyšším patře činžáku mezi rostliny marihuany. V tu chvíli se snímek mění v politicky nekorektní a vtipnými dialogy sršící jízdu nočním Londýnem, který se ocitá v ohrožení mimozemšťany. Jedině parta zmíněných výrostků je ochotna se jim postavit. Film, který britský časopis Sight and Sound řadí po bok kultovních filmů Johna Carpentera (Útok na 13. okrsek, Útěk z New Yorku nebo Věc), vyniká bezprostředními hereckými výkony všech mladých představitelů, jež doplňují známí Luke Treadaway či Jodie Whittakerová, a nadupaným elektronicky pulzujícím hudebním doprovodem, který nenechá diváka vydechnout.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank