20.11.2010 17:26

Velký Gatsby - Zajímavosti

Původně byl sepsáním scénáře pověřen Truman Capote a v jeho verzi byl Nick homosexuálem a Jordan Bakerová pomstychtivou lesbičkou. Capote byl posléze odvolán a scénář dokončil Francis Ford Coppola během pouhých tří týdnů.

Práva na zfilmování románové předlohy F. Scotta Fitzgeralda koupil v roce 1971 producent Robert Evans, který chtěl do role Daisy obsadit svou tehdejší manželku Ali MacGrawovou. Jelikož kvůli zdržení zapříčiněnému výměnou scénáristů bylo natáčení odloženo, přijala MacGrawová roli v akčním thrilleru Útěk (1972). Během tohoto natáčení se zamilovala do svého hereckého kolegy Steva McQueena a Evanse opustila. Ten roli Daisy nakonec svěřil Mie Farrowové.

Mia Farrowová byla v době natáčení těhotná, což se režisér rozhodl zakrýt tím, že kamera herečku zabírala z blízka, případně na sobě Farrowová měla rozevláté šaty, které její narůstající bříško do značné míry zakrývaly.

Patsy Kensitová, která se ve filmu objevila coby Daisyno dítě, si v roce 1995 zahrála samotnou Farrowovou a to v televizním snímku Láska a zrada - Příběh Miy Farrowové.

Howard Da Silva (Meyer Wolfsheim) si již zahrál ve stejnojmenném snímku z roku 1949. Tehdy se ujal role Wilsona.

Jack Nicholson dostal nabídku zahrát si roli Gatsbyho, ale odmítl, jelikož nebyl spokojen s volbou Ali MacGrawové do role Daisy (tu později nahradila Mia Farrowová). Nějakou dobu se uvažovalo i o Stevu McQueenovi do role Gatsbyho, ten ale nabídku rovněž nepřijal.

Podle svých vlastních slov se Robert Evans rozhodoval, koho obsadit do role Daisy Buchananové, mezi Miou Farrowovou, Faye Dunawayovou, Candice Bergenovou, Katharine Rossovu a Lois Chilesovou. Roli nakonec získala Farrowová a Chilesová se objevila v menší roli Jordan Bakerové.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank