01.05.2011 16:57

Voda pro slony (2011) - Film

Základní informace

Český název: Voda pro slony
Originální název: Water for Elephants
Česká premiéra: 12. května 2011
Světová premiéra: 15. dubna 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Richard LaGravenese
Kamera: Rodrigo Prieto
Hudba: James Newton Howard
Hrají: Robert Pattinson (Jacob Jankowski), Reese Witherspoon (Marlena Rosenbluthová), Christoph Waltz (August Rosenbluth), James Frain (opatrovník Rosie), Hal Holbrook (starší Jacob Jankowski), Paul Schneider (Charlie), Ken Foree (Earl), Tim Guinee (Diamond Joe), Tracy Phillips (Nell), Scott MacDonald (Blackie), Dan Lauria (šerif), Mark Povinelli (Kinko), Ashley Palmer (tanečník foxtrotu), Adrienne Rusk, Jim Norton (Camel), Donna W. Scott (Barbara), Richard Brake (Grady), Brad Greenquist (pan Robinson), E.E. Bell (Cecil), Julianna Milton, William Morse, Stephen Taylor (Wade), Emerson Brooks (Carson), Barry J. Ratcliffe, Hara Finnegan, Pamela Adamic, Calvin Dean (James), Dave Johnson (Rube), Kyle Jordan (Russ)
Délka: 122 minut
Žánr: Drama
Distributor: Bontonfilm

Video

Obsah z filmu Voda pro slony

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.
Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruenové. Hlavní role ztvárnili držitelka Oscara Reese Witherspoon a hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson. (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank