14.09.2012 08:41

Willie Boy - Recenze

Film Willie Boy se řadí ke klasickým dílům moderního westernu. Vznikl podle skutečného příběhu indiánského mladíka Willieho Boye (Robert Blake) a jeho snoubenky Loly Boniface (Katharine Ross). Willie zabije Lolina otce, který nepřeje jejich svatbě. Oba milenci se pak dávají na útěk. Pátrání po uprchlících vede šerif Christopher Cooper (Robert Redford). Potom, co se na scéně objeví americký prezident, se ze sledování stává hotový mediální cirkus, přičemž tisk původní nešťastnou náhodu úplně překroutí. Rostoucí napětí vyvrcholí tragickou smrtí Willieho a Loly, která přináší zásadní obrat do uvažování šerifa Coopera.

Ve snímku z roku 1969, který časopis Time označil za "křehký a působivý dokument o perzekuci z rasových důvodů, který je jedním z nejlepších filmů roku" triumfoval Robert Redford.

Žánr: Drama, Western
Hrají: Robert Redford, Katharine Ross, Robert Blake, Susan Clark, Barry Sullivan, John Vernon, Charles Aidman, Charles McGraw, Shelly Novack, Robert Lipton, Lloyd Gough, Ned Romero, Garry Walberg, Erik Holland, John Wheeler
Další info: USA, 1969, 93 min.

Hodnocení: 70%

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank