12.09.2012 11:58

X-Men 2 (2003) - Film

Základní info

Český název: X-Men 2
Originální název: X-Men 2
Česká premiéra: 1. května 2003
Natočeno: USA 2003
Režie: Bryan Singer
Scénář: Michael Dougherty, Dan Harris
Kamera: Newton Thomas Sigel
Hudba: John Ottman
Hrají: Patrick Stewart (profesor Charles Xavier), Hugh Jackman (Logan "Wolverine"), Ian McKellen (Eric "Magneto" Lensherr), Halle Berry (Ororo "Storm" Munroe), Famke Janssen (Jean Greyová), James Marsden (Scott "Kyklop" Summers), Rebecca Romijn (Raven "Mystique" Darkholme), Anna Paquin (Marie "Rogue" D'Ancanto), Alan Cumming (Kurt "Nightcrawler" Wagner), Brian Cox (William Stryker), Shawn Ashmore (Bobby "Iceman" Drake), Aaron Stanford (John "Pyro" Allerdyce), Kelly Hu (Yuriko "Deathstrike" Oyama), Bruce Davison (senátor Kelly)
Přístupnost: přístupný
Délka: 138 minut
Žánr: Akční / Sci-fi / Fantasy

Video:

Z filmu

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank