16.11.2010 20:33

Můj bratranec Vinny - Zajímavosti

Do role Vinnyho byli před obsazením Joea Pesciho zvažováni Robert De Niro a Danny DeVito.

Režisér Jonathan Lynn se rozhodl obsadit do role soudce Freda Gwynneho poté, co jej zaujal v krimi Cotton Club (1984).

Poslední film Freda Gwynneho.

Joe Pesci si během natáčení odskočil převzít cenu Akademie za Mafiány (1990) a neopomněl se "plešounem" na place náležitě pochlubit. Následující rok si sošku za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli odnesla Marissa Tomeiová, která tak proměnila jedinou oscarovou nominaci Bratránka Vinnyho.

Role Mony Lisy Vito byla nejprve nabídnuta Lorraine Braccové, která ji odmítla. Následně byla oslovena Marissa Tomeiová.

Záhy poté, co Marissa Tomeiová získala za svou roli Oscara, se vyrojily "zaručené informace" o tom, že herečka vyhrála omylem, jelikož předávající Jack Palance přečetl špatné jméno. Jde o holý nesmysl, jelikož pro případ, že by k něčemu takovému došlo, jsou v zákulisí připraveni dva asistenti, kteří by věc okamžitě uvedli na pravou míru. V celé historii předávání cen Akademie k takové situaci ještě nikdy nedošlo.

Marisa Tomeiová během stěhování v roce 2002 nakrátko ztratila svou oscarovou sošku.

Přestože je děj filmu zasaten do státu Alabama, probíhalo natáčení v Georgii.

Režisér Jonathan Lynn vystudoval práva a při natáčení využil svých teoretických i praktických znalostí, díky čemuž působí soudní proces velice realisticky.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank