17.11.2010 20:37

Velké závody - Zajímavosti

Do role Velkého Leslieho byl původně obsazen Charlton Heston, který scénář označil za "mimořádně vtipný", ale musel od projektu odstoupit, když došlo ke zdržení při natáčení jeho předchozího filmu Ve službách papeže (1965). Role nakonec připadla Tonymu Curtisovi.

Ve filmu je k vidění největší koláčová bitva, jaká kdy byla natočena.

Tento film je inspirován skutečným automobilovým závodem z roku 1908, který se jel na trati New York - Paříž. Automobil Tonyho Curtise "Leslie Special", je založen na voze "Thomas Flyer" z roku 1907, který tehdy závod vyhrál.

Pravé jmého Velkého Leslieho, postavy Tonyho Curtise, zní Leslie Galant III.

Pro koláčovou bitvu byly použity opravdové koláče zdobené ovocem, pudinkem, šlehačkou a dalšími přísadami. Po natáčení zbylo ještě 300 nepoužitých koláčů, které byly rozděleny mezi členy štábu.

Automobil profesora Fatea a torpédo, kterým se profesor pokusí zničit Leslieho člun je k vidění v Voloském automobilovém muzeu ve Volo, ve státě Illinois. V lednu 2010 byly tyto rekvizity nabídnuty k odkupu za 350 tisíc dolarů. Jen výroba Fateova automobilu přišla v roce 1965 studio Warner Bros. na 150 000 $.

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank