10.03.2011 19:24

Zdrojový kód (2011) - Film

Základní informace

Český název: Zdrojový kód
Originální název: Source Code
Česká premiéra: 7. dubna 2011
Světová premiéra: 1. dubna 2011
Natočeno: USA 2011
Režie: Duncan Jones
Scénář: Ben Ripley
Kamera: Don Burgess
Hudba: Chris Bacon, Clint Mansell
Hrají: Jake Gyllenhaal (Colter Stevens), Vera Farmiga (Carol Goodwin), Michelle Monaghan (Christina), Jeffrey Wright, Russell Peters (Max Denoff), Joe Cobden (laboratorní technik), Michael Arden (Derek Frost), James A. Woods, Cas Anvar, Gordon Masten, Neil Napier, Craig Thomas, Nick Ferrin, Susan Bain (sestra), Chris Ramirez, Anne Day-Jones, Frédéric De Grandpré, Kyle Allatt (Aide), Brent Skagford (John Troxel), Clarice Byrne, Laura Atwood (matka rodiny), Robert G. Beck (záhadný muž), Darlene Benigno, Debbi Burns, Joe DeVito, Paula Jean Hixson, Ericka Johnson (manželka), Albert Kwan, Dan Latham, Leah MacDonald (dcera), Samuel Meadows, José María Mendiola (manžel), Katelyn Rasmussen, Kevin Royce (turista), Brienna Voice
Žánr: Sci-Fi / Drama
Distributor: Summit Entertainment

Video

Obsah z filmu Zdrojový kód

Když se kapitán Colter Stevens (Jake Gyllenhaal) probudí v sedadle příměstského vlaku, netuší, kde se tam vzal. Naproti němu sedí Christina (Michelle Monaghan). Colter ji vidí poprvé v životě, ale Christina ho očividně dobře zná. Colter Stevens zjišťuje, že se probudil v těle jiného člověka. Než se stihne z nastalé situace vzpamatovat, je vlak rozmetán silným výbuchem. V zápětí se Colter se objeví v podivném bunkru izolovaném od okolního světa. Přes obrazovku k němu mluví důstojnice Goodwin (Vera Farminga) a požaduje informace o všem, co právě viděl. Kapitán Colter Stevens se stal součástí náročné mise, jejímž cílem je odhalení útočníka, který má na svědomí výbuch vlaku, v němž se Colter ještě před chvílí nalézal. Atentátník plánuje mnohem větší výbuch přímo v srdci Chicaga a jeho dopadením tak může Colter zachránit tisíce životů. Tato vládní mise je založena na experimentu nazvaném Zdrojový kód, který Colterovi umožňuje na chvíli existovat v paralelní realitě - v těle Seana v chicagském příměstském vlaku. Seanovu identitu může využívat pouze osm minut, má tedy právě osm minut na odhalení bombového útočníka. Zdrojový kód zvládá poslat Coltera do stejného časového úseku vícekrát. Získává tak více času, ale situace se mu může snadno vymknout z rukou… (oficiální text distributora)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank