01.05.2011 18:52

Zvuk hluku (2010) - Film

Základní informace

Český název: Zvuk hluku
Originální název: Sound of Noise
Česká premiéra: 19. května 2011
Natočeno: Švédsko / Francie 2010
Režie: Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson
Scénář: Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson
Kamera: Charlotta Tengroth
Hudba: Fred Avril, Magnus Börjeson, Six Drummers
Hrají: Bengt Nilsson (Amadeus Warnebring), Sanna Persson (Sanna), Magnus Börjeson (Magnus), Marcus Boij (Marcus), Fredrik Myhr (Myran), Anders Vestergard (Anders), Johannes Björk (Johannes), Sven Ahlström (Oscar Warnebring), Ralph Carlsson, Paula McManus (Colette), Peter Schildt, Pelle Öhlund, Dag Malmberg, Björn Granath, Anders Jansson
Délka: 102 minut
Žánr: Komedie / Krimi / Hudební / Romantický
Distributor: Nordisk Film Distribution

Video

Obsah z filmu Zvuk hluku

Policista Amadeus se odjakživa cítil odstrčen, protože na rozdíl od všech svých příbuzných nemá hudební nadání, a navíc trpí silným odporem k hudbě. Nyní se dostává na stopu skupinky hudebníků, která se rozhodla ovládnout veřejný prostor svými akustickými útoky. Podaří se mu překazit kompozici pro šest lékařů, pacienta a operační sál, anebo se sám stane obětí války vedené pomocí hudby? Tvůrci filmu naplno zúročují svou fascinaci městským prostředím a ke zvukům, které nás obklopují, přistupují s obdivuhodnou kreativitou. Způsobem, jakým proti sobě staví hlavní postavy a jejich rozdílné postoje, bojuje snímek proti tichu, nudnému střednímu proudu i hudebnímu snobství, ale také ukazuje, že hudební moderna může být zábavná. Při tom všem ale film nezapomíná na své hrdiny a jejich touhu po naprostém klidu, či naopak hlučném vytrhávání z každodennosti. Zvuk hluku dokazuje, že hudba může opravdu měnit životy lidí. (MFF Karlovy Vary)

 

—————

Zpět


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank