Tv online

Zfilmu.cz je také velkým a přehledným katalogem českých, slovenských a zahraničních televizních stanic.U některých tv stanic vysílání probíhá v HD kvalitě, takže Vám neunikne žádný podstatný detail. Každý si zde navíc přijde na své, protože má na výběr z obrovského množství zpravodajských (CNN, BBC, ČT24,...), sportovních (Nova Sport, ČT4, Eurosport,...), ale také hudebních kanálů (Óčko, MTV, VIVA,...).

Historie televizního vysílání

Paul Nipkow v roce 1883 vynalezl elektrický teleskop - princip mechanického rozkladu obrazu na světelné body pomocí rotujícího kotouče (spirálově uspořádané body) - počátek mechanického systému přenosu (předvedeno na světové výstavě v Paříži 1900). V roce 1897 vynalezl Ferdinand Braun katodový oscilograf (budoucí snímací elektronka). V roce 1923 vynalezl Kosma Zworykin snímací elektronku - ikonoskop přijímací elektronky. První televizní společnost Television Ltd. založil John Baird v roce 1925. V roce 1926 předvedl členům Royal Institutu mechanickou televizi. Tento mechanický systém byl ale nespolehlivý, jelikož vyžadoval vysokou rychlost otáčení kotouče a měl nízkou kvalitu. Ve 30. letech 20. století získává převahu elektronický princip. Mechanický dokázal přenést 1000 bodů/s. Elektronický v roce 1978 až 12,5 mil. bodů/s. V Anglii, Sovětském svazu, USA, Francii a Německu probíhají první experimentální TV vysílání. 2. listopadu 1936 začíná pravidelně vysílat BBC (na 300 majitelů TV). Vznikl nový prostředek masové komunikace.

Počátek vysílání v Československu

Roku 1935 doc. Šafránek (fyzikální ústav UK Praha) předvedl přijímací televizní aparatůru (měla 30 řádků a fungovala na principu mechanického rozkladu). Na Mezinárodní rozhlasové výstavě (MEVRO) je roku 1948 prezentován úplný kamerový řetězec v elektronickém systému. Začíná se vyrábět televizní přijímač Tesla. Ještě tentýž rok proběhl 1. přímý přenos ze sokolského sletu. 1. května 1953 začíná první pravidelné zkušební veřejné vysílání. Studia jsou v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě. V září 1961 je již 1 mil. majitelů koncesí. V roce 1963 1,5 mil. majitelů koncesí. Televize vysílala v roce 1953 3 dny v týdnu, 1954 4 dny, 1955 5 dní, 1958 7 dní. V roce 1966 je zahájeno první televizní reklamní vysílání, 1970 začíná vysílat druhý program, 1973 začíná barevné vysílání.


České TV
Všechny online televize vysílající v českém jazyce.


Slovenské TV
Televizní visílání zdarma mnoho žánrů, komedie, horory...


TV z celého světa
Televize z celého světa. Od regionálních, zpravodajských televizí až po přírodopisné kanály.


Zpravodajské TV
Podívejte se na televizní noviny z celého světa.


Hudební TV
Hudba, a zase hudba...


Sportovní TV
TV Online přenosy sportovních utkání. Fotbal, hokej a mnoho dalšího z celého světa.


www.Zfilmu.cz je nový český portál, který vám nabízí informace, upoutávky, recenze ze světa filmů a seriálů přicházejících do českých kin a na TV obrazovky, ale také i starší české a zahraniční filmy online.

Naše Redakce


TOPlist
Zjistit Google Pagerank  Zjistit S-rank